Aktualności

XIX Festiwal Pomuchla

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w jesienno-zimowym kalendarzu imprez w Łebie - Festiwal Pomuchla. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego dla Święta Dorsza konkursu kulinarnego i degustacji potraw rybnych.

Dzień Seniora w Łebie

W czwartek 30 listopada w Łebie odbędzie się Dzień Seniora. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Łeba oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łebie. Impreza będzie miała miejsce w Hotelu Wodnik.

Muzeum Motyli w Łebie czynne cały rok

W tym roku po raz pierwszy Muzeum Motyli w Łebie nie będzie zamykane na sezon jesienno-zimowy! Muzeum będzie można odwiedzać także w listopadzie i grudniu. To dodatkowy powód, by odwiedzić Łebę poza sezonem.

Ubieranie Choinki Miejskiej

Wzorem poprzednich lat, także w tym roku w Łebie stanie wielka choinka. W sobotę 2 grudnia w centrum Łeby odbędzie się wspólne ubieranie miejskiego drzewka bożonarodzeniowego. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy i goście Łeby.

Narodowe Święto Niepodległości w Bibliotece Miejskiej

Biblioteka Miejsca w Łebie zaprasza w sobotę 11 listopada do wspólnego śpiewania polskich piosenek z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Finał Pucharu Bałtyku w Nordic Walking

W sobotę 25 listopada w Łebie odbędzie się Finał tegorocznego Pucharu Bałtyku w Nordic Walking. Uczestnicy będą zmagać się na trasie 5 km lub 10 km. Będzie to ostatnia w tym roku szansa na zdobycie punktów w klasyfikacji generalnej tych zawodów.

III Łebski Turniej w Kręgle

W sobotę 18 listopada odbędzie się III Łebski Turniej w Kręgle o Puchar Burmistrza Miasta Łeby. W turnieju mogą wziąć udział 4-osobowe drużyny, zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 13 listopada.

Duathlon na wydmach - finał

W sobotę 4 listopada w Łebie odbędzie się Duathlon na Wydmach i Maraton MTB - Finał Pucharu Bałtyku. Dla uczestników do wyboru możliwość startu w zawodach: cross duathlon czyli połączenie roweru mtb i biegu przełajowego lub maraton mtb.

Teresjada w Łebie

W niedzielę 5 listopada w Łebie po raz kolejny odbędzie się "Teresjada". Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie, honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Powiat Lęborski, Zdrowotel Łeba oraz Miasto Łeba.

Konkurs plastyczno-fotograficzny "Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego"

Słowiński Park Narodowy zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w 3 Konkursie plastyczno-fotograficznym "Wędrowne ptaki wodno-błotne Pobrzeża Słowińskiego". Konkurs jest otwarty i ma charakter ogólnopolski.