Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Izbica - informacje

Mała wieś położona na południowym brzegu jeziora Łebsko w gminie Główczyce. Nazwa wioski po raz pierwszy została wymieniona w dokumentach w 1518 r. Sama miejscowość była zlepkiem kilku osad, do których należały: Lisia Góra, Ameryka, Weidehof, Kurland, Młyn i Szlag. Izbica posiadała stary, kaszubski charakter. Pejzaż tego rejonu przypomina atmosferę minionej epoki. Obecnie okolice Izbicy, bliskość jeziora i lasów tworzą wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej.
Szlak pieszy:
Szlak Słowińców - żółty - 39 km. Szlak przebiega przez tereny zamieszkane dawniej przez rdzennych mieszkańców tych ziem - Słowińców, nazywanych Kaszubami Zachodnimi. Start: Przystań jachtowa nad jez. Gardno w Gardnie Wielkiej - Rowokół - Smołdzino - Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego - Łokciowy - Kluki - Izbica - Żarnowska - Łeba.
Trasa rowerowa:
Trasa wiedzie na wschód ze Smołdzina i Kluk przez bardzo mało znane i dostępne tereny Słowińskiego Parku Narodowego i jego otuliny, przez wsie Izbica, Gać, Żarnowska w stronę Łeby lub odwrotnie na zachód od Łeby do Smołdzina.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.