Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Krępa Kaszubska - informacje

Krępa Kaszubska - leży 18 km na południe od Łeby, na trasie do Lęborka. Wieś miała prawa niemieckie nadane przez Krzyżaków w 1382 roku.
Obecnie jedynym zachowanym zabytkiem jest budynek zajazdu - restauracji wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Natomiast jadąc przez Krępę Kaszubską z Lęborka warto skręcić w prawo, około pół kilometra za wsią. Nieopodal w lesie znajduje się cmentarz-pomnik ofiar "Marszu Śmierci". W lutym 1945 roku hitlerowcy dokonali zbrodniczej ewakuacji więźniów obozu koncentracyjnego w Stutthofie, która pochłonęła 13 tysięcy ofiar, znacząc marsz grobami od Bożego Pola do Krępy. Dwa lata po wojnie szczątki zamęczonych więźniów pochowano na nowo założonym cmentarzu w Krępie. W roku 1956 odsłonięto tu tablicę pamiątkową. Jest to pielęgnowane miejsce martyrologii, które corocznie odwiedzają wycieczki szkolne, harcerze, grupy i organizacje społeczne.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.