Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Sarbsk - informacje

Dawny majątek szlachecki rodu Sarbskich, położony na południe od jez. Sarbsko, na trasie Lębork - Ulinia - Łeba. Pierwsza wzmianka o wsi datowana jest z XIV wieku. Z dawnego majątku zachował się dwór i stodoła z XIX wieku. Obecnie stojący tu kamienny kościół z 1926 roku posiada część barokowego wyposażenia z poprzedniej, nieistniejącej już świątyni z XVI wieku. Ciekawostką na przykościelnym dziedzińcu jest niewielki skład dawnych maszyn rolniczych przystosowanych do zaprzęgów konnych.
Obecnie Sarbsk przekształca się w wieś letniskową, a przede wszystkim w ważny ośrodek żeglarstwa deskowego. Tu znajduje się szkoła windsurfingu "Habenda" oraz baza Łebskiego Klubu Żeglarskiego.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.