Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Sasino - informacje

Sasino - wieś oddalona od morza o 4 km jest jedną z najciekawszych miejscowości gminy Choczewo. Jest to wieś wielodrożnicowa z resztkami budownictwa ryglowego. Do dziś zachowało się wiele budynków z przełomu XIX i XX wieku. Urokliwa to miejscowość, w której jest wiele starych sadów i domów o naczółkowych dachach. Atrakcje Sasina to: niezwykły klimat, piękne sosnowe lasy, malownicze wydmy, nadmorskie tereny porośnięte wrzosem i kosodrzewiną, szerokie i nieprzeludnione plaże. Blisko stąd także do unikatowego rezerwatu "Choczewskie Cisy". Chronione jest tu stanowisko odnawiającego się cisa. Najstarsze z drzew, w wieku około 150 lat mają obwód 150 cm i wysokość 10 - 13 m. Głównym walorem okolicy jest jednak pobliska (3 km) latarnia morska Stilo. Sasino słynie ponadto z dobrej kuchni tutejszych gospodarzy i podobnie rozwijającej się infrastruktury turystycznej.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.