Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Szczenurze - informacje

Szczenurze - wieś położona ok. 5km od Łeby i 4km od morza. Najstarsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1402 roku. Wtedy była to osada należąca do wielu rodów m.in. Wejherów, Zitzewitzów, Somnitzów i Neitzlów. Po parcelacji majątku w 1908 roku nastąpił większy rozwój wsi.

Dziś można tu obejrzeć wiele ryglowych zabudowań z przełomu XIX i XX wieku oraz ciekawy, stary cmentarz z pomnikiem mieszkańców Szczenurzy poległych w czasie I-ej wojny światowej. W podworskim parku rosną dwa pomnikowe bluszcze i wiele okazałych drzew.

Obecnie wieś ma szansę na ponowny rozwój w kierunku agroturystycznym. Oddana do użytku w 2003 roku asfaltowa droga Szczenurze - Nowęcin skróciła odległość do Łeby, Bałtyku i jez. Sarbsko. Na pd-wschód w odległości 3km jest jeszcze drugie, pięknie położone w lesie, urokliwe jez. Czarne.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.