Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Trasa rowerowa nr 2

Łeba - Rąbka - Wyrzutnia Rakiet - Wydmy - Łeba (15 km)

Zobacz pozostałe trasy: Trasa nr 1 »Trasa nr 3 »Trasa nr 4 »

Jest to wycieczka rowerowa proponowana przez redakcję serwisu. W terenie nie ma oznakowania jako trasy rowerowej. Odległości mierzone licznikiem rowerowym - długość trasy około 15km. Startujemy od skrzyżowania ulicy Turystycznej z drogą na Rąbkę i tu skręcamy w lewo. Do Rąbki (1500m) prowadzi malownicza droga asfaltowa przez las. Na trasie mijamy symboliczną bramę witającą nas w Słowińskim Parku Narodowym.

W Rąbce warto się zatrzymać, zobaczyć przystań nad jeziorem Łebsko, filię Muzeum SPN lub kupić pamiątkę. Od Rąbki zaczyna się już ścisły park. Bilet wstępu normalny kosztuje 4zł, ulgowy 2zł. Jedziemy jedyną w tych okolicach poniemiecką drogą ułożoną z płyt betonowych wzdłuż Mierzei Łebskiej. Po prawej Bałtyk, po lewej jez. Łebsko, nie sposób zabłądzić. Po kolejnych 2000m docieramy do Muzeum Wyrzutni Rakiet i wieży widokowej. Jest to dobry powód, żeby zrobić postój i pozwiedzać. Bilet wstępu normalny 6zł, ulgowy 5zł, grupowy 3zł. Tu również jest przystań dla stateczków pasażerskich kursujących po jeziorze Łebsko między Rąbką i Wyrzutnią.

Ostatnie 3500m do ruchomych wydm jedziemy po żwirowej ale twardej drodze leśnej. Na całej trasie od Rąbki możemy się mijać z konnymi bryczkami, meleksami, elektrycznymi skuterami a nawet hulajnogami. Ruch dla pojazdów spalinowych jest zamknięty. W końcu docieramy do ostatniego parkingu i pętli komunikacyjnej. Dalej już tylko piasek, piasek... i wspaniała nadmorska pustynia. Tu na parkingu można zapiąć i zostawić rowery (są specjalne stojaki), a w sezonie letnim za 2zł dodatkowo mogą być strzeżone. Teraz pozostało już tylko 200m wspinaczki na najwyższą w okolicy wydmę - Górę Łącką (około 40m n.p.m.). Stąd rozpościera się jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny w skali europejskiej widok na ruchome, złociste wydmy, trzecie co do powierzchni w Polsce jezioro Łebsko i Bałtyk.

Po kąpieli słonecznej i piaskowej wracamy po rowery i przeprowadzamy je dołem, wzdłuż podnóża Góry Łąckiej na plażę (500m). Teraz do kompletu należy nam się jeszcze kąpiel morska i plażowanie. Wracamy sobie spokojnie, cały czas prosto, plażą aż do Łeby (7000m). Latem, przy słonecznej pogodzie, trzeba się liczyć, że ostatnie 500m przejdziemy pieszo klucząc miedzy plażowiczami. Skręcamy w prawo w ulicę Turystyczną przy plaży B i wracamy przez most i ulicę Sienkiewicza do centrum Łeby.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.