Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Trasa rowerowa nr 3

Łeba - Nowęcin - Lucin - Żarnowska - Łeba (16 km)

Zobacz pozostałe trasy: Trasa nr 1 »Trasa nr 2 »Trasa nr 4 »

Jest to trasa rowerowa proponowana przez redakcję serwisu. W terenie nie ma oznakowania jako trasy rowerowej. Odległości mierzone licznikiem rowerowym. Zaczynamy wycieczkę od mostu na wschodniej obwodnicy Łeby, czyli Alei św. Jakuba. Jedziemy lewą stroną - wygodną ścieżką rowerową na południe, do pierwszego ronda (1000m). Na rondzie skręcamy w lewo i tuż za cmentarzem w prawo do ulicy Relaksowej. Teraz relaksujemy się przez około 800m wygodną jazdą po nowej, równej drodze asfaltowej podziwiając śliczne domy i posesje tego osiedla. Na końcu ulicy znajduje się Mini-Zoo; sympatyczne zwierzątka, które warto obejrzeć przynajmniej przez ogrodzenie, a jeśli jesteśmy z dziećmi to koniecznie zwiedzić dokładniej. Po tym przystanku wjeżdżamy na pobliską ulicę Łebską i kierujemy się w stronę Nowęcina.

W Nowęcinie droga prowadzi nas w prawo na południe i po kilkuset metrach skręcamy ponownie w prawo, w ulicę Żwirową. Stąd jedziemy na zachód około 3,5 km przez malownicze pola, łąki, lasy aż do głównej trasy Lębork - Łeba (kolejowej, a 100m dalej drogowej). Ten odcinek jest chwilami piaszczysty i wymaga więcej wysiłku w kręceniu pedałami. Przecinamy prostopadle i z ostrożnością ruchliwą zazwyczaj trasę Lębork - Łeba i wjeżdżamy na lokalną drogę do Żarnowskiej. Asfaltowa szosa wije się licznymi zakrętami ukazując urokliwe wiejskie krajobrazy i piękną panoramę na ruchome wydmy. Po trzech kilometrach wygodnej przejażdżki docieramy do wsi Żarnowska. Warto ją objechać (dodatkowo 1200m) skręcając na pierwszej krzyżówce w lewo w ul. Rolną, następnie w prawo w ul. Rybacką i dalej w prawo w ul. Jeziorną. Od tej ostatniej prowadzi ścieżka na małe molo na jeziorze Łebsko, gdzie można zrobić kolejny postój. Można też pojechać od razu prosto ul. Lęborską do końca, do skrzyżowania z ul. Jeziorną. Stąd po raz kolejny skręcamy w prawo na północ, w polną ścieżkę wiodącą aż do Łeby wzdłuż jeziora Łebsko. Po naszej lewej stronie cały czas będziemy podziwiać niezwykłe widoki i krajobrazy srebrzystego jeziora i złocistych wydm.

Ta część naszej rowerowej wyprawy liczy około 3 km, jest chyba najładniejsza i dlatego pozostawiona na koniec, jako deser. Dojeżdżając do Łeby jezioro Łebsko zaczyna się nam oddalać, ale wzamian za to zbliżają się do nas dziewicze zakola rzeki Łeby, wzdłuż których pedałujemy jeszcze kilkaset metrów. Po prawej zauważymy duży zbiornik oczyszczalni ścieków, a przy niej betonową drogę prowadzącą wprost na dworzec PKP. Od dworca jedziemy prosto na wschód ul. 11 Listopada i ul. 10 Marca do mostu na kanale Chełst, gdzie zamykamy 16-kilometrową pętlę.

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.