Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Łeba Żarnowska - informacje

Noclegi Łeba Żarnowska

Żarnowska - stara osada powstała pod koniec XVIII wieku, zamieszkała przez Kaszubów nadłebiańskich. Nieliczne chałupy szkieletowe z XIX wieku przypominają tamte czasy. Obecnie wieś leży na skraju wielkiego Rezerwatu krajobrazowo-leśnego "Żarnowska". Również w pobliżu rozciąga się Rezerwat ścisły, ornitologiczny "Żarnowskie Lęgi" - ostoja ptactwa, a 1,2km na zachód Rezerwat ścisły glebowo-florystyczny "Bielice Gackie". Przez Żarnowską wiedzie żółty szlak turystyczny południowy, ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna oraz wiele dróżek spacerowych i rowerowych. Nowy pomost nad jez. Łebsko stał się pięknym punktem widokowym na ruchome wydmy Mierzei Łebskiej i przystanią dla łodzi rybackich, żeglarzy, kajakarzy i wędkarzy.

Dziś miejscowość Żarnowska, ze względu na przyrodnicze położenie i rozwijającą się agroturystykę, staje się coraz bardziej atrakcyjną wsią letniskową.

Żarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęciaŻarnowska - zdjęcia

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2020

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.