Łeba jest powszechnie znana jako jedna z najpopularniejszych letnich miejscowości wczasowych na polskim wybrzeżu. Łeba należy do elitarnej grupy kilku najbardziej rozpoznawalnych nadmorskich kurortów.
Łeba oferuje przyjezdnym piękne krajobrazy: (morze, zielone lasy, dwa jeziora), naturalną, czystą przyrodę: (Słowiński Park Narodowy, rezerwat Mierzeja Sarbska, ruchome wydmy), bogatą ponad siedmiowiekową historię. Otoczona z trzech stron wodą jak półwysep a z czwartej gęstym pasem lasów, Łeba posiada niezwykłe walory klimatyczne i zdrowotne.
Łeba ma doskonałe warunki do uprawiania sportów takich jak windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo morskie i śródlądowe, wędkarstwo, jeździectwo konne. Na bazie tych naturalnych warunków i możliwości powstała bardzo szeroka i różnorodna oferta wypoczynkowa, turystyczna, noclegowa, prozdrowotna, rehabilitacyjna. Biorąc pod uwagę wymienione wyżej aspekty można śmiało przyznać, że Łeba nie na darmo jest nazywana Perłą Bałtyku.

Zaradni i przedsiębiorczy mieszkańcy Łeby i okolic dbają o atrakcyjność i komfort pobytu dla swoich gości oferując noclegi w hotelach, pensjonatach, willach, ośrodkach wczasowych, campingach, kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych. Zarezerwować noclegi w Łebie to żaden problem. Łeba, jak na małe, 4-tysięczne miasteczko oferuje Państwu noclegi w ponad tysiącu obiektach noclegowych. Różnią się one standardem, lokalizacją, cenami. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Generalnie znacząca większość obiektów jest na dobrym i bardzo dobrym poziomie. Wszystkie umieszczone w serwisie obiekty noclegowe są osobiście znane i sprawdzone przez redakcję serwisu.

Przykładowo kilka z nich, z różnych rodzajów kategorii noclegowych przedstawiamy Państwu poniżej:

Ośrodek ZDROWOTEL położony jest na Mierzei Sarbskiej w lasku sosnowym, około 150 m od morza. To miejsce o wyjątkowo zdrowym mikroklimacie idealne na rodzinne wczasy zdrowotne i indywidualne turnusy rehabilitacyjne. Atrakcyjna lokalizacja zapewnia przestrzeń, a zarazem kameralność wypoczynku.

Pensjonat "Angela *** " w centrum miasta, około 600 m od plaży. W ofercie: komfortowe pokoje: 1, 2, 3 osobowe, 2 i 3 osobowe apartamenty oraz 4 osobowe apartamenty - studia, restauracja z wyśmienitą kuchnią, kawiarnia, sala konferencyjna i bankietowa, recepcja, bilard, solarium, stoły do ping-ponga, wypożyczalnia rowerów, sejf depozytowy, ogrodzony parking i garaże, piękny ogród.

Dworek Łeba - położony w kameralnym osiedlu willowym między centrum Łeby i Nowęcina. Dworek oferuje komfortowe noclegi w pokojach 2, 3, 4, 5 osobowych z TV-Sat, własnymi łazienkami i w większości z balkonami. Na zewnątrz ogródek, mały plac zabaw i bezpłatny parking na ogrodzonej posesji. Na miejscu serwowane jest całodzienne wyżywienie

Agroturystyka - Leśniczówka "Bór" - malowniczo położona na granicy Słowińskiego Parku Narodowego, w głębi lasu, 7 kilometrów od Łeby. Oaza spokoju i ciszy. Leśniczówka oferuje wygodne noclegi w dwóch apartamentach: 4-osobowym i  6-osobowym a także w 4-osobowym domku letniskowym. Można również łowić ryby w stawie rybnym o powierzchni 0,5 ha na terenie obiektu a zebrane grzyby ususzyć we własnej suszarni grzybów.